کلیپس لیگاسیون پلیمری

✳️ معرفی ‌‌کلیپس لیگاسیون پلیمری ‌‌

‌‌
🍃 کلیپس لیگاسیون پلیمری برای انسداد عروق یا بافت به‌روشِ سرد در عمل‎های جراحی استفاده می‌شود. کلیپس پلیمری در چهار اندازۀ مختلف و استاندارد تولید می‎شود که پرکاربردترین آن، اندازۀ Large با رنگ بنفش است.
‌‌
◽این کلیپس از جنسِ پلیمرِ زیست‎سازگار بوده و قابلیت ماندن در بدن بیمار را داراست.
‌‌
◽شرکت تجهیزات پزشکی هیواد مفتخر است که برای اولین بار در کشور، به تولید کلیپس پلیمری لیگاسیون اقدام کرده است. این محصول، هم‌اکنون در حال سپری‌کردن مراحل نهایی تولید و دریافت مجوز می‎باشد.
‌‌
‌‌

🍃 ویژگی‌های پلیمرِ به‌کاررفته در کلیپس لیگاسیون:


🌱 پلیمرِ به‌کاررفته در کلیپس لیگاسیون،
جذب‌نشدنی (non-absorbable)
و زیست‌سازگار (bio-compatible)
و غیر سمّی (non-toxic) است.
‌‌
◽‌این پلیمر هیچ‎گونه برهم‌کنشیِ شیمیایی با بافت و خونِ بیمار ندارد و می‌تواند به‌طور دائمی در بدنِ بیمار ماندگار بماند.
‌‌
◽‌همچنین در برابر اشعۀ X نفوذپذیر بوده و در عکس‌برداری‌های رادیولوژی از بیمار، تداخلی ایجاد نمی‎کند.

🍀 تولید کلیپس پلیمری لیگاسیون برای اولین بار در کشور

‌تولید کلیپس پلیمری لیگاسیون برای اولین بار در کشور توسط شرکت تجهیزات پزشکی هیواد، گام بزرگ دیگری در جهت خودکفایی کشور در عرصۀ تجهیزات پزشکی و حوزۀ تخصصی لاپاروسکوپی است.

◾ما بر آنیم تا با تولید محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای روز دنیا، بتوانیم نقش خود را در مسیر درمان بیماران ایفا کنیم.

◾به امید روزی که هیچ هم‌وطنی به‌دلیلِ تحریم یا هزینه‌های گزاف تأمین تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای درمان بیماران، از درمان باز نماند.

🔷 این محصول هم‌اکنون مراحل پایانی خود را جهت دریافت مجوز و ورود به چرخۀ درمان سپری می‏‌کند.

‌ 🌱 ویژگی‌های هندسی کلیپس پلیمری: ‌

۱. برجستگی‌های دو سر کلیپس به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که فک‌های اپلایر، به‌سهولت و دقت، کلیپس را در خود نگه می‎دارند؛
۲. شکل منحنی کلیپس، جداسازی کلیپس از بافت را در صورت نیاز، با استفاده از ابزار مناسب امکان‌پذیر می‏‌کند؛
۳. دندانه‌های کلیپس به‌صورت یکپارچه با رگ یا بافت در تماس بوده و به گونه‌ای طراحی شده‏‌اند که مانع از لغزش بافت در کلیپس شوند؛
۴. شکاف لولایی تعبیه‌شده در انتهای کلیپس، سبب انعطاف‌پذیری در حین فرآیند جای‌گذاری کلیپس می‌شود؛
۵. مکانیسم قفل، منجر به بسته‌شدن ایمن کلیپس می‎گردد؛
۶. پلیمر به‌کاررفته در ساخت کلیپس، غیرقابل جذب، نارسانا و رادیولوسنت بوده و هیچ تداخلی با تشخیص‌هایCT ، MRI و X-ray ندارد.

✳️ پرکاربردترین کلیپس پلیمری


◾کلیپس لیگاسیون پلیمری بنفش (سایز L) برای بافت و رگ‎های با اندازه بین ۵ تا ۱۳ میلیمتر استفاده می‌شود.

◽کلیپس بنفش‌رنگ، پرکاربردترین سایز کلیپس‌های پلیمری ‎است؛ از همین رو اولین کلیپس پلیمری تولیدشده در شرکت هیواد از این نوع است که به‌زودی با تکمیل مراحل اخذ مجوز، در دسترس کادر درمان و بیمارستان‎های کشور قرار خواهد گرفت.

🍃 همچنین ساخت سایر سایزهای کلیپس لیگاسیون پلیمری با توجه به دستیابی شرکت هیواد به فناوری ساخت کلیپس‎های پلیمری، در آینده‎ای نه چندان دور میسر خواهد بود.
‌‌

‌☘️ نحوۀ عملکرد کلیپس لیگاسیون پلیمری ‌

◾کلیپس لیگاسیون پلیمری، برای انسدادِ دائمیِ رگ‌ها یا بافت‌های نازک به کار می‌رود. در این انیمیشن کوتاه، نحوۀ عملکرد این کلیپس‌ها را نشان داده‌ایم.

◽‌کلیپس به‌وسیلۀ ابزاری به‌نام اپلایر و از طریق وسیله‌ای به‌نام تروکار که در مسیر سوراخ‌های ایجادشده در عمل لاپاروسکوپی قرار دارند، وارد بدن بیمار می‌شوند و در جایی که جراح قصد دارد یک رگ یا بافت نازک را مسدود کند، جای‌گذاری می‌کند.

◾این کلیپس‌ها به‌صورت دائمی در بدن بیمار می‎ماند و از همین رو از جنس پلیمرهای سازگار با بدن انسان ساخته می‎‌شوند.

‌☘️ طراحی و ساخت کلیپس لیگاسیون پلیمری

‌‌
🌱 طراحی و ساخت دقیق قطعۀ بسیار ظریف و حساس کلیپس، فناوری و فرآیند مهندسی ویژه‌ای است که فقط افرادی که از نزدیک با فرآیندهای طراحی و ساخت قطعات پلیمری آشنایی دارند می‏‌توانند عمق آن را درک کنند؛ با این وجود تمامی مراحل فنی این محصول در شرکت هیواد و با همت مهندسان جوان و توانمند این مرز و بوم به منصه ظهور رسیده و با افتخار از چندین مرحلۀ آزمایش و بازرسی، سربلند عبور کرده است.

امیدواریم با اتمام مراحل بررسی کیفی محصول و اخذ پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی، گام بلند دیگری در جهت خودکفایی کشور و تأمین نیازهای بهداشت و درمان برداشته شود.

☘ مرحلۀ پایانی تولید کلیپس لیگاسیون پلیمری


◾شرکت هیواد، به منظور تولید کلیپس لیگاسیون پلیمری، مراحل زیر را طی کرده است:
۱. بازرسی فنی در حین طراحی و ساخت و اطمینان از کیفیت محصول؛
۳. انجام تست‌های آزمایشگاهی روی مواد استفاده‌شده بر مبنای استاندارد ISO 10933؛
۴. انجام تست‌های لازم بر مبنای تشخیص اداره کل تجهیزات پزشکی؛
۵. تست بر روی بافت حیوانی در بیرون از بدن جاندار In Vitro؛
۶. تست بروی بافت حیوانی در داخل بدن جاندار (سگ) In Vivo؛
۷. تست بر روی بافت انسانی خارج شده از بدن در بیرون از بدن In Vitro.

و اکنون با افتخار موفق به دریافت مجوز به‌کارگیری این محصول، جهت تست بالینی (Clinical Trial) شده است و این مرحله به‌عنوان آخرین مرحله از فرایند تأیید و دریافت مجوز نهایی و پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی در حال انجام است.

🍃آزمایش‌های بالینی (Clinical) کلیپس لیگاسیون پلیمری


✅ آزمایش‌های بالینی (Clinical) کلیپس لیگاسیون پلیمری ساخت شرکت تجهیزات پزشکی هیواد علم و صنعت در حال انجام است و تا کنون طبق نظر پزشکان، این محصول، نتایج خوبی را به ارمغان آورده است.

با اتمام و تأیید این مرحله به‌عنوان آخرین مرحله از فرایند تأیید و دریافت پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی، به فضل الهی می‎توانیم به زودی شاهد حضور این محصول در خدمت جامعه جراحان و مردم کشور باشیم.

✅ تست بالینی کلیپس لیگاسیون پلیمری هیواد

شرکت هیواد با به‌کارگیری بالینی «کلیپس لیگاسیون پلیمری هیواد» بر روی بیست بیمار در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) توانست یک فاز از تست بالینی (Clinical Test) این محصول را با موفقیت پشت سر بگذارد و موفق به دریافت تأییدیۀ ایمنی و اثربخشی از این بیمارستان شود. تجهیزات پزشکی، به فضل الهی می‎‌توانیم به زودی شاهد حضور این محصول در خدمت جامعه جراحان و مردم کشور باشیم.

‌ ✅ دومین پروانۀ ساختِ محصولِ شرکت هیواد ‌

اداره کل تجهیزات پزشکی دومین پروانۀ ساختِ محصول شرکت هیواد را صادر کرد: کلیپس لیگاسیون پلیمری.

✅ دریافت پروانه ساخت هموکلیپس

▪️ شرکت هیواد با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف ارزیابی «کلیپس لیگاسیون پلیمری»، موفق به دریافت پروانه ساخت این محصول استراتژیک از اداره کل تجهیزات پزشکی شد. این موفقیت، حاصل چند سال تلاش بی‌وقفۀ محققان و مهندسان جوانِ این شرکت است.
‌‌

‌ 🍃 تولید انبوه هموکلیپس ‌

‌▫️ تعدادی از جراحان مشهور حوزۀ تخصصی لاپاروسکوپی، کلیپس لیگاسیون پلیمری شرکت هیواد را استفاده کرده و رضایت خود از کیفیت بالای این محصول را بیان کرده‌اند. پیش از این نیز، این محصول در سه بیمارستان تخصصی کشور، بر روی ۶۰ بیمار با موفقیت به‌کارگیری شده بود و اکنون در مرحلۀ تولید انبوه است.

‌ ✅ کلیپی از جراحی کلسیستکتومی (برداشتن کیسه صفرا) در بیمارستان مصطفی خمینی (ره) توسط آقای دکتر خلج ‌

▫️در این جراحی، از محصول ست ساکشن ایریگیشن و محصول هموکلیپ پلیمری شرکت هیواد استفاده می‌شود و آقای دکتر، این دو محصول را با محصول‌های خارجی مقایسه می‌کنند.
‌‌
▪️آقای دکتر خلج، عضو هیات علمی دانشگاه شاهد، رئیس انجمن جراحی چاقی، مدیر گروه بخش جراحی بیمارستان مصطفی خمینی (ره) بوده و دوره های تخصص لاپاروسکوپی را در کشورهای فرانسه و هند گذرانده‌اند.

▫️کیفیت بالای محصولات شرکت هیواد، همواره مورد تایید جراحان بزرگ حوزه لاپارسکوپی قرار گرفته که می‌توانید در هایلایت‌ها مشاهده کنید.

‌ ✅ مقایسه محصول هموکلیپ شرکت هیواد با محصول آمریکایی توسط آقای دکتر خلج در جراحی کلسیستکتومی ‌‌

🍃 ویژگی‌های محصول هموکلیپ سایز لارج (بنفش) شرکت هیواد:

▪️جلوگیری از لغزش، به‌دلیل وجود دندانه‌هایی بر روی کلیپس و تماس آن با رگ و بافت بدن؛
▫️تداخل‌نداشتن با فرآیندهای تشخیصی همچون CT-Scan، MRI و X-ray به‌دلیل استفاده از پلیمر غیرقابل جذب‌، نارسانا و رادیولوسنت؛
▪️رعایت بالاترین سطح الزامات ایزو ۱۰۹۳۳ به دلیل ماندگاری قطعه در داخل بدن بیمار (Implantable)؛
▫️دربرگیری بافت اضافه، به دلیل حالت خمیده و انحنای کلیپس.
‌‌‌